A programok négyféle implementációs megjegyzést tartalmazhatnak: blokk, egysoros, nyomkövetési és sorvégi.
Blokk megjegyzések
A blokk megjegyzések leírást tartalmaznak a fájlhoz, metódushoz, adatszerkezethez vagy algoritmushoz. Fájl esetén a fájl elején, a többi esetben a metódus belsejében szokás elhelyezni, alkalmazkodva a megjegyzéssel ellátott egység behúzásához.
A blokk megjegyzés egy üres sorral kezdődik és fejeződik is be:
/*
* Blokk megjegyzés.
*/
Egysoros megjegyzések
A rövid megjegyzéseket egyetlen sorba írva, a bekezdési szintet figyelembe véve lehet elhelyezni. Ha nem lehet egy sorba írni, akkor blokk megjegyzést érdemes alkalmazni. Egy üres sor után érdemes írni a megjegyzést, hogy vizuálisan láthatók legyenek az összefüggések.
if (feltétel) {
/* Eset leírása. */
...
}
Nyomkövetési megjegyzések
Nagyon rövid megjegyzéseket az adott kódsor végére is lehet írni, megfelelő közzel elválasztva a kódtól. Célszerű az egymás utáni nyomkövetési megjegyzéseket azonos pozícióban kezdeni. A következő példa mutatja a használat módját:
if (a % 2 == 0) {
return TRUE; /* páros szám esetén kész */
} else {
return isPrime(a); /* különben vizsgáljuk */
}
Természetesen alkalmazható a // is, de csak következetesen, nem keverve a két módot. Nem érdemes olyan megjegyzéseket alkalmazni, amik a későbbi megértést nem segítik elő jelentősen.
Megjegyzés: A jegyzet példái oktatási célból készültek, sokszor túl részletesen kommentezve. Valódi fejlesztéskor csak a ténylegesen szükséges megjegyzéseket érdemes elhelyezni.